SIMT Simulator – Simulator MHD Recenzia

Existuje veľmi veľa simulátorov MHD ako bus simulator , bus driver simulator, omsi….. A jedným z nich je aj SIMT v ktorom sa stretneme s električkami, autobusmi a trolejbusmi.

Hru nevyvíja žiadne sveto známe štúdio ale čisto fanúšikovia dopravy ktorý hre venovali naozaj veľké úsilie a stále na nej pracujú. Menšou nevýhodou je potrebné pripojenie na internet aby ste mohli hrať, pretože hra ukladá informácie na server a zároveň tak aj overuje ktorú verziu hry máte.

K dispozícií je základná verzia hry ktorá obsahuje tri typy autobusov a dve linky. Zlatá verzia hry sa dá kúpiť za 6,69€ na 3 mesiace. Zlatá verzia obsahuje všetky dopravné prostriedky a desiatky ovládateľných modelov.

Jednotlivé linky

Celá hra sa odohráva vo vlastnom vymyslenom svete ktorý je naozaj dobre spracovaný, a neustále sa na ňom pracuje. Vývojári pridávajú nové časti, ale venujú sa aj starším častiam sveta ktoré postupne prerábajú.

Ku hre majú vytvorený aj vlastný editor mapy pomocou ktorého na hre pracujú, ten ako tvrdia prešiel poslednou dobou veľkou zmenou a vďaka tomu sa môžeme tešiť na veľa noviniek.

Modelom bol venovaný naozaj veľký čas pretože je ich naozaj veľa a sú veľmi detailne spracované. Len veľká škoda je že nie všetky majú aj detailne spravený interiér ako je napríklad kabína vodiča, ale to je iba pri niektorých modeloch ostatné to majú naozaj detailne.

Stretneme sa s vozidlami ktoré poznáme z rôznych miest po Slovensku a Česku ako sú staré trolejbusy 14Tr, autobusy ako Karosa, Sor, Solariš a ďaľšie.

Veľmi reálne sú spracované aj zvuky jednotlivých dopravných prostriedkov čo je krásne počuť pri niektorých špecifických vozidlách ako trolejbus 14Tr, alebo električka ČKD Tatra T6.

Stretnutie dvoch 30T

Pri hraní som si vyskúšal všetky typy vozidiel ktoré je možné skúsiť. Jazda s trolejbusom a autobusom bola fajn a zaujímavá. No najviac ma bavila jazda s električkou, ich spracovanie sa mi páči najviac zo všetkých.

Električky sú naozaj dokonale spracované aj po grafickej ale aj zvukovej stránke hry. Vyskúšal som všetky električky ktoré sú v hre ako najnovšia Škoda 30T v prevedení Dopravného podniku Bratislava, ČKD Tatra T6A5 v prevedení Ostravského dopravného podniku.

V hre sa nachádza veľké množstvo liniek pre trolejbusy a autobusy. Veľká škoda je že zatiaľ sú pre električky len 2 linky.

Veľmi pekným detailom je spestrenie v podobe umyvarky pre električky a ostatné vozidlá alebo nutnosť navštíviť dielňu a previesť údržbu

Podľa všetkého je do budúcnosti v pláne do hry aj multiplayer, čo znamená že hra by bola ako pravý simulátor a počas hrania stretnete svojich kolegov.

Napriek tomu že hru nevyvíja žiadne veľké štúdio je spracovaná naozaj skvele. Niekoľko rokov som hľadal simulátor ktorý by bol reálny a mal reálne správanie vozidiel a konečne som ho našiel.

Hre dávam 9/10

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.