Aké sú dnešné hry na mobily

Všetci vieme že hry na mobily prešli veľkým pokrokom najmä v posledných rokoch.

Myslím si že väčšina dnešných hier stojí za nič a nemajú žiaden zmysel. Prečo ? Pretože veľmi veľa hier je takých ktoré v podstate ani nemusíte hrať a hrajú sa sami.

Ake hry mám na mysli ? Práve také ktoré si zapnete je potrebné pár krát ťuknúť na niečo aby ste zarobili peniaze a postupne behom pár minút tieto úkony pomocou peňazí ktoré ste zarobili plne automatizujete, a hra sa hrá v podstate sama. Vy len občas dokúpiť nové rozšírenie ktoré ďalej pracuje úplne samo.

Samozrejme tieto hry sú prepachaté aj veľkým množstvom reklám ktoré vám celý proces hrania trochu znepríjemňujú ale zároveň ešte viac uľahčia hranie týchto hier pretože pozretie týchto reklám väčšinou prináša aj rôzne bonusy v podobe rýchlejšieho získavania peňazí, alebo rôzneho skrátenia času, zliav a iných podobných veci.

Samozrejme reklamy nie sú jedinou vecou ako si toto akože „hranie“ ešte viac uľahčiť. Môžete si do hry zakúpiť rôzne prídavky peňazí, zrýchlenia alebo zvýšenie ziskov. Tieto zlepšenia si môžete zakúpiť už za pár eur alebo rovno za pár desiatok eur.

Samozrejme nie sú všetky hry dnes iba takéto, no je ich veľké množstvo. Stále sa ale nájdu aj normálne hry ktoré je stále ešte potrebné hrať a niečo v nich aj robiť aby sme sa dostali ďalej.

Niektoré hry ktore sa hrajú same

Light City

Celkom pekná hra ktorá dokáže na pár minút zabaviť.

Vašou úlohou je v meste postaviť dom a následne vyrobiť dostatok elektriky pre jeho chod. Vždy môžete mať naraz postavené dva domy ktoré budu naberať energiu, až budú tieto dorobené môžete si postaviť ďalší a opäť začať zásobovať ten energiou. Domy postaviť budete musieť vždy vy, čo je jedno ťuknutie na obrazovku…

Zo začiatku energiu vyrábate vy, tá potom sama putuje na potrebné miesto, až nazbierate cca 20 000 tak túto činnosť môžete plne automatizovať.

Po dokončení domu a splnením jeho požiadavky na prívod energie začne následne produkovať zisk, ktorý musíte z domu vyzdvihnúť. Opäť aj túto činnosť môžete po malej chvíli plne automatizovať a zisk sa bude zbierať automaticky.

Výsledok ? Hra je naozaj pekne spracovaná graficky hral som ju aby som videl ako vyzerá a zabil večer nudu.

Idle Miner

Na začiatku máte jednu baňu s baníkom, výťah na vývoz vyťaženej suroviny a vozík na prepravu do skladu.

Najprv musíte kliknúť na baníka aby išiel ťažiť, ten následne vec zanesie na výkladku, pošlete po suroviny výťah ten ich vyvezie na povrch, tam pošlete preto opäť ďalšieho človeka.

Po malej chvíli môžete všetky tieto činnosti plne automatizovať najatím manažérov pre každú jednu činnosť a ďalej sa vôbec nemusíte o hru starať.

Raz za čas si baňu vylepšíte pridáte jedno poschodie a tak… Samozrejme každá baňa má len určitý počet poschodí ktoré môže mať.

Neskôr tak musíte opäť dokúpiť ďalšiu baňu na ťažbu inej suroviny a tú opäť rovnako automatizovať

Výsledok ? Hra dokázala zaujať na pár chvíľ ale ničím výnimočným nezaujala.

Hry ktoré musíte hrať

Aby sme ale neboli iba pri hrách ktoré sa hrajú bez potreby niečo robiť spomeniem aj pár hier ktoré je potrebné hrať.

Hole.io

Toto je celkom zábavná hra. Pre jej hranie je potrebné pripojenie na internet pretože hra ponúka len multiplayer.

Vžijete sa do úlohy malej čiernej diery, ktorá požiera všetko čo jej príde do cesty. No je limitovaná svojou veľkosťou. Zo začiatku môžete požierať naozaj len veľmi malé veci, ale postupne ako požierate všetko naokolo sa rozrastáte a môžete zhltnúť aj väčšie objekty.

Ak máte dostatočnú veľkosť môžete prehĺtať aj svojich protivníkov.

Ak sa na začiatku hry dobre nerozbehnete a nestihnete sa rýchlo zväčšiť tak to môžete rovno vypnúť alebo sa zmieriť stým že moc ďalej sa už nepohnete. Lebo všetko malé už nebude, a každý vás hneď pohltí.

Výsledok ? Hra je veľmi dobrá na zabitie nudy

Clean Up 3D

Aké to je byť vysávačom ? To je zaujímavá otázka… Vďaka tejto hre to môžete aspoň z časti zistiť.

Po zapnutí hry ste malý vysávač a objavíte sa v nejakej izbe domu. Postupne vysávate veci ktoré nájdete. Tým ako ich vysávate sa postupne zväčšujete a môžete brať stále väčšie veci.

Až dosiahnete dostatočnú veľkosť môžete opustiť dom a pohlcovať dokonca aj autá.

Hra je príjemným spestrením dlhých chvíľ. Nevýhodou je ale krátky čas ktorý máte, podľa môjho názoru hra trvá moc krátko.

Samozrejme za každý level dostanete určitý obnos peňazí a môžete si čas ktorý v hre strávite predĺžiť.

Dosť otravné sú ale reklamy ktoré po každej hre uvidíte. Môžete vypnúť hru a tak sa zbaviť reklamy ale prídete aj o peniaze ktoré ste za toto kolo mohli získať.

Existuje veľmi veľa hier s každej kategórie, toto boli iba niektoré ktoré sme skúšali. Samozrejme sú aj budovateľské, bojové, závodné a mnohé iné. V budúcom článku sa budeme venovať hrám ktoré sme poznali na starých mobiloch. Do budúcnosti máme v pláne aj článok o hrách ktoré majú svoje remastery na nové telefóny.

 

 

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.