My Lidl Shop- Lidl vytvoril hru

Známy obchodný reťazec Lidl vytvoril svoju prvú hru ktorá nesie názov My Lidl Shop. Je dostupná v APP store a Google play.

V hre sa vžijete do úlohy obchodníka ktorý ma na starosť všetko, upratovanie, pokladne, dopĺňanie tovaru a tiež sa staráte o spokojnosť zákazníkov. Neskôr k tomuto pribudne aj recyklácia krabíc z tovaru.

Do obchodu pridávate rôzne potraviny ktoré pribúdajú so zvyšujúcou úrovňou predajne, čím vyššia úroveň obchodu tým sú požiadavky zákazníkov na tovar náročnejšie. Zo začiatku pri novej úrovni predajne odchádza dosť zákazníkov nespokojných pretože nový tovar ktorý sa vám po prechode na vyšší level odomkol nemáte v predajni kvôli nedostatku financií.

Najskôr začínate na malom trhu so zeleninou, pečivom a vajciami, po zarobení potrebného množstva sa presúvate do svojho prvého malého obchodu kde nájdete už aj svojho prvého zamestnanca, ktorého je ideálne hneď umiestniť za pokladňu.

Za malý poplatok si môžete do predajne pridať ďalšieho zamestnanca ktorému je najlepšia priradiť dopĺňanie tovaru, pokým je obchod ešte takto malý to pokojne stíha len jeden zamestnanec a vám tak ostane na starosť len upratovanie predajne a zbieranie zárobku z pokladne.

Aby ste si mohli obchod rozšíriť o level vyššie je potrebné rozšíriť všetky regále, pokladne, parkovisko a miesto pre košíky.

Z času na čas sa objaví akcia kedy je potrebné splniť nejakú úlohu za ktorú dostanete odmenu. Váš obchod môže napadnúť svorka mopslíkov ktorých je potrebné po jednom odstrániť z predajne a poupratovať neporiadok alebo inokedy zasa príde do mesta cirkus a klaunmi napadnú vašu predajňu a myslia si že je veľmi vtipné vám otáčať regále s potravinami.

Vo väčšom obchode ale nastáva menší problém pribudne väčšie množstvo produktov ktoré môžete predávať no tie je potrebné najprv odomknúť v sklade za peniaze a itemy ktoré zbierate, potom je potrebné dokúpiť nové regály pre tieto produkty. Problémom je že zákazník si tieto produkty chce v obchode kúpiť aj keď ich ešte nemáte odomknuté a tak odchádzajú väčšinou nespokojný s nekompletným nákupom.

Itemy pre odomknutie nových produktov alebo pre vylepšenie obchodu získavate za plnenie úloh alebo vo výhernom automate ktorý spúšťate pomocou minci, tie dostanete za splnenie denných úloh alebo skenovanie najrôznejších potravín v reálnej predajni Lidl.

Hra je príjemná na zabavenie počas nudy, ja osobne som ju hral hlavne zo zvedavosti čo za hru môže mať obchodný reťazec a zaujímalo ma ako vyzerajú jednotlivé úrovne.

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.