Legendárne hry PS One XIII: Pac-Man World

Pac-Man, kto by ho nepoznal sa tento krát predstavil na PS One ako dobrodružná 3D plošinovka. Hra vyšla v roku 1999 ako oslava 20 výročia série, vyvíjaná a vydaná bola spoločnosťou Namco Hometek. Pôvodný názov mal byť Pac-Man 3D, od čoho sa neskôr našťastie upustilo a vznikol Pac-Man world.

Napriek tomu že hra sa posunula do modernejšieho 3D sveta neopúšťa svoje staré základy, stále budete musieť prechádzať bludiskami a popri tom sa vyhýbať zlým duchom.

Pac-Man prichádza domov v deň svojich 20-tych narodenín, hneď po príchode nájde dom celý rozhádzaný, poškodený a hlavne úplne prázdny. Ako neskôr zisťuje zlý Tac-Man nechá svojimi duchmi uniesť celú Pac-Manovu rodinu a všetkých jeho priatelov dokonca aj psíka Chomp- -Chomp.

Pac-Man musí na Ghost-Islande nájsť a zachrániť všetkých svojich priateľov, čo bude veľmi náročné pretože Tac-Manovi duchovia majú za úlohy zničiť Pac-Mana. Pac-Man bude musiet prejsť spolu 6 úrovní rozdelených na 23 levelov, na konci každej úrovne vás čaká súboj s bossom. Každá z úrovní sa odohráva v inom svete pírátsky, karneval továreň…. vo všetkých týchto svetoch je soundtrack typický pre dané prostredie.

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.