Legendárne hry PS One V: Mickey’s Wild Adventure

Legendárna rozprávka od Walta Disney, tak isto je legendárna aj hra na motívy tejto rozprávky.

Povodne vyšla pod názvom Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse v roku 1994, pre konzoly Super Nintendo Entertainment System , Sega Genesis a Sega CD. Pre konzolu PlayStation One vyšla až v marci 1996.

Pôvodný plán bol vydať Mickey-ho ešte v roku 1993, k oslave jeho 65 narodenín, no kvôli krátkej dobe vývoja sa od tohto plánu upustilo, vývojári sa rozhodli lepšie zapracovať na hre. To bolo dôvodom prečo vyšla až o rok neskôr po jeho 65 narodeninách.

Vyvíjaná bola spoločnosťou Traveler’s Tales v spolupráci s Disney Software a vydaná spoločnosťou Sony Imagesoft

V hre sa vžívate do role známeho Mickey-ho, ide o klasickú plošinovku kde sa pohybujete tzv. bočným posúvaním- 2D. Mickey navštevuje rôzne miesta z minulosti kde sa vyskytoval na rôznych karikaturach od 1928 až 1990.

Nejde tu ale len o skákanie, musíte sa dostať aj cez rôznych nepriateľov ktorých sa môžete zbaviť buď vystrelením guľôčok ktorými Mickey disponuje, no len v obmedzenom množstve, alebo stačí aby ste na nepriateľa len skočili a tým sa ho zbavíte.

Hra je rozdelená do jednotlivých levelov, pričom na konci každého levelu nájdete Mickey-ho konkrétne karikatury.

Steamboat Willie1928
The Mad Doctor1933
The Band Concert1935PS One týmto levelom nedisponuje
Moose Hunters 1937
Lonesome Ghosts 1937
Mickey and the Beanstalk1947
The Prince and the Pauper1990

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.