Legendárne hry na PS One II: Medievil

Hru najskôr vyvíjalo štúdio Millenium Interactive in Cambridge, neskôr vývoj prebralo SCE Cambridge Studio. Medievil bol vydaný firmou Sony Computer Entertainment, v októbry 1998. Medievil bol v mnohých veciach pokrokovým, bol jednou z prvých hier ktorá podporovala DualShock ovládač. Len za prvý rok sa jej predalo viac ako 800 000 kusov, čo bolo v tej dobe veľké číslo. Hra bola do veľkej miery chválená. Ľudom sa do veľkej miery páčilo jej spracovanie po grafickej stránke ale aj prepojenie s halloween tématikou, no naopak veľké problémý hráči zaznamenaly pri pohyboch s kamerou.

Hra z počiatku niesla názov Dead Man Dan, čo odkazuje na hlavnú postavu Sira Daniela Fortesque. Pôvodné štúdio ju malo v pláne vydať ako klasickú arkádovú hru pre Windows a Segu, no po prebraní novým vývojárom sa od týchto plánov upustilo a tak hra vyšla len pre PlayStation one.

Pôvodný soundrack vytvorili Paul Arnold a Andrew Barnabas, „Bob & Barn“. Soundtrack

Príbeh sa odohráva v královstve Gallowmere, hlavný hrdina Sir Daniel Fortesque, bol vyslaný spolu so svojim vojskom aby porazil černokňažníka Zaroka spolu s jeho armádou.

Legenda o Danielovy hovorí ako porazil Zaroka, no následne podľahol svojim zraneniem. Pravda je ale úplne iná. Padol ešte počas boja, kedy bol zasiahnutý náhodným šípom do oka, Zaroka porazila Danielova armáda no už bez jeho pričinenia, práve kvôli tomuto nemohol Daniel po smrti vstúpiť do siene padlých hrdinov.

Zarok sa po viac ako 100 rokoch vrátil späť, tento krát mu pri jeho plánoch má pomôcť armáda mŕtvych ktorých oživil. Zarok práve týmto nechtiac oživil aj mŕtveho Sira Daniela, ktorý dostal opäť šancu ho poraziť a dostať sa tak konečne do siene padlých hrdinov.

Medievil patrí medzi klasické plošinovky. S Danielom postupne prechádzate jednotlivé časti kráľovstva Gallowmere a bojujete proti nepriateľom. Čím úspešnejší v boji ste dostávate stále lepšie zbrane v boji.

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.