WhatsApp – multiplatformová aplikácia

Odkedy WhatsApp odkúpil Facebook, stále rastie jeho obľúbenosť medzi ľuďmi a aj množstvo vylepšení. To že je stále obľúbenejší dokazuje aj počet jeho používateľov ktorý presiahol hranicu 900 miliónov. Zrejme tomu trocha napomohol aj fakt že začiatkom tohto roka zrušili predplatné ktoré bolo potrebné zaplatiť po prvom roku používania aplikácie.

WhatsApp je už takmer na každú platformu okrem Windowsu na klasickom počítači. A jeho používatelia sa museli zmieriť stým že k dispozícii ho majú len prostredníctvom webového klienta. Pred nedávnom sa na twitteri  WABetaInfo objavila fotografia s najnovšou aktualizáciou kde bola aj ponuka na stiahnutie pre Windows a Mac OS X.

Ak je to naozaj pravda a chystá sa aktualizácia ktorá pridá možnosť na stiahnutie aj pre tieto platformy stane sa z WhatsApp multiplatformová aplikácia pretože už bude dostupná vo forme aplikácie asi na každé zariadenie bez ohľadu na OS.

(Pokračovanie článku pod obrázkom.)

1234

Update: Dnes ani nie 24 hodín od zverejnenia článku vyšla nová aktualizácia, ktorá konečne prináša aj aplikáciu pre Windows a Mac. Aplikáciu si môžete siahnuť priamo z oficiálneho webu . Princíp je rovnaký ako bol pri prehliadačovej verzii – po stiahnutí, nainštalovaní a spustení sa vám zobrazí najprv QR kód, ktorý je potrebné si naskenovať pomocou WhatsAppu vo vašom mobile. Aplikácia má  takmer rovnaký vzhľad ako jej prehliadačová verzia, a zatiaľ funguje bezchybne.

whatsapp-desktop-1400

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.