Western Digital nakupuje, najnovšie pohltil SanDisk

Western digital všetci poznajú ako výrobcu pevných diskov a SSD diskov. Spoločnosť ponúka asi najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie disky aké sa dajú dnes kúpiť. WesternDigital sa rozhodol rozšíriť svoju ponuku o pamäťové karty a USB klúče a ďalšie výrobky odkúpením firmy SanDisk ktorá sa na trhu presadila práve týmito výrobkami.

WesternDigital a SanDisk informovali o tomto obchode ešte minulý rok v októbri ale bolo potrebné počkať na schválenie od úradov ku ktorému došlo až teraz. K predaju by malo dôjsť ešte počas tohto roka a to za sumu 16,7 miliardy Eur.

Spoločnosť sa týmto krokom zrejme snaží aj trocha uškodiť svojmu najväčšiemu konkurentovi Toshibe pretože práve oni majú podpísanú zmluvu so SanDiskom zameranú na výrobu pamäťových zariadení.

Určite sa nie je treba obávať, že by prišlo ku zhoršeniu kvality u výrobkov od SanDisku po odkúpení, pretože WesternDigital ponúka kvalitné disky a spojenie týchto dvoch firiem prinesie opäť len zlepšenie výrobkov, ktoré obe spoločnosti doteraz vyrábali.

SanDisk_Headquarters_Milpitas

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.