Skrinky pre fajnšmekrov. Aj toto sa objaví na Computexe.

Ste aj vy ten typ, ktorý si potrpí na vzhľad každého jedného detailu?

V tom prípade sú pre vás ako stvorené dve nové skrinky od nováčika (na Slovenskom a Českom trhu) Cryorig. Taktiež táto firma myslí na kompaktnosť a vzhľad.

Prvý model nesie označenie model Ola, ktorá má valcovitý tvar a berie si inšpiráciu od profesionálneho počítaču Mac Pro. Na vrchu je ventilátor XT140 s veľkosťou 140mm, ktorý pomáha prúdeniu vzduchu na komponenty. Priestor vo vnútri skrinky je 226×378,5×205 mm (Š x V x H), rozdelená je na dve časti a hmotnosť je 5kg. Do prvej časti sa inštaluje základná doska, o veľkosti mini-ITX. Osadiť je na ňu možné ventilátor s výškou 82mm a šírkou 92mm. Napájať ju je možné pomocou zdroju formátu SFX, limitovaný dĺžkou 130mm. Použiť je možné jeden disk o veľkosti 3,5“ palcov a dva 2,5“ palcové. Druhá časť je venovaná grafickej karte, ktorá môže mať veľkosť až 280mm.

[huge_it_slider id=“5″]

Druhá skriňa nesie názov Taku, a bude špeciálna oproti klasickým. Všetko je inštalované do vysúvacieho šuplíka s celkovými rozmermi 567×134,8×270 mm (Š x V x H) a hmotnosťou 8 kg. Do tejto krásky taktiež osadíme iba mini-ITX dosku a chladič s maximálnou výškou 47mm. Pokiaľ by majiteľ chcel dedikovanú grafickú kartu, bude ju musieť prepojiť pomocou PCIe mostíku, a uložiť ju vedľa dosky. Veľkosť môže byť až do 240mm. Zdroj opäť musí byť SFX a s dĺžkou 130mm. Do ďalšieho priestoru sa zmestí ešte 3,5“ palcový a dva 2,5“ palcové disky.

[huge_it_slider id=“6″]

Tieto dva modely budú predstavené na výstave Computex, ktorá sa bude konať od 31.mája do 4.júna.

Richard Háger

Na Gamewall pôsobím ako webmaster a zástupca šéfredaktora. Taktiež sa môžem pochváliť že som spoluzakladateľ tohto projektu. Novinky odo mňa môžete očakávať hlavne v sekciách PC hier a hardvéru.