Poponáhľajte sa, doba bezplatného updatu sa končí

Microsoft pred príchodom nového Windowsu 10 oznámil že ho budú počas jedného roka od jeho vydania distribuovať všetkým užívateľom s Windowsom 7, 8 a 8.1 zadarmo formou aktualizácie, čiže dostupný zdarma má byť presne do 29.7.2016.

Ak používate niektorú z vyššie spomínaných verzií tohto OS a chcete vyskúšať Windows 10 tak sa vám pomaly kráti čas nato pretože posledný deň kedy budete mať možnosť prejsť naňho zdarma formou aktualizácie je 29.júla. Po tomto dátume už nebude možné prejsť na Windows 10 zdarma ale bude nutné si ho kúpiť, cena Home edície je okolo 112 eur.

Ak si nieste istý či po prechode na nový Windows budete spokojný s novinkami ktoré obsahuje, tak po aktualizácií máte čas 30 dní na návrat späť na verziu Windowsu ktorý ste používali pred prechodom. Nemusíte sa obávať žeby ste prišli o nejaké dáta ktoré ste mali pretože pred prechodom na nový si Windows sám vytvoril zálohu celého OS ktorá umožňuje návrat do stavu pred aktualizáciou. Avšak je len nízka pravdepodobnosť že by ste po prechode neboli spokojný pretože nový Windows má v sebe to najlepšie zo 7 a 8.1 a mnoho nových funkcií, o vysokej spokojnosti svedčí aj fakt že Windows 10 je už používaný na viac ako 300 miliónoch zariadení.

Microsoft sa taktiež vyjadril aj k aplikácií Get Windows 10 ktorá umožňuje bezplatný prechod na túto verziu OS, po 29. júli bude zablokovaná a následne aj odstránená zo všetkých zariadení kde sa nachádza.

Denis Pavlík

Som zakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.