Nvidia Founders Edition – čo to vlastne znamená?

Nie je to ani týždeň čo Nvidia predstavovala svoju najnovšiu radu Pascall a už sme sa dočkali návrhov, ako budú vyzerať grafické karty od rôznych výrobcov, konkrétne Gigabyte, Galax a Inno3D. Avšak predstavili iba karty, ktoré ponesú prívlastok Founders Edition. A za čo si teda priplatíme tých $100 teda približne 90€? No prakticky za vzhľad. Oproti obyčajnej karte budú mať tieto karty referenčný chladič a PCB. Žiadne lepšie parametre. Avšak zažraný fanúšik Nvidie je určite ochotný investovať nejaké to Euro za vzhľad.

Prvým výrobcom čo láka na nereferenčný chladič je firma Gigabyte, tá naznačila, že kartu bude vydávať v prevedení Xtreme Gaming. Na vzhľad si však budeme musieť počkať do 27. mája, kedy je naplánované oficiálne predstavenie týchto kariet. Slabšia 1070-tka bude predstavená až v Júni 2016.

prvni_gtx1080_4

Richard Háger

Na Gamewall pôsobím ako webmaster a zástupca šéfredaktora. Taktiež sa môžem pochváliť že som spoluzakladateľ tohto projektu. Novinky odo mňa môžete očakávať hlavne v sekciách PC hier a hardvéru.