Máme nové informácie o Call of Duty: Infinite Warfare! Prepojenie na diel Ghost sa nekoná.

Pomaly ale určite začína prichádzať dátum… dátum kedy bude oznámený každoročný diel hernej ságy Call Of Duty. Tohto ročný diel ponesie názov Infinite Warfare.

Príbehový riaditeľ Taylor Kurosaki potvrdil, že najnovší diel nebude nijako napojený na diel Ghost (Táto možnosť bola, pretože Call Of Duty vyvíjajú tri rôzne herné štúdia, a práve diel Ghost a tohtoročný Infinite Warfare dostalo na starosť to isté herné štúdio, teda Infinity Ward). Kurosaki tiež potvrdil, že dej sa bude čiastočne odohrávať vo vesmíre, kde budeme musieť plniť rôzne misie na ostatných planétach. Avšak nedostaneme sa mimo náš slnečnú sústavu. Dostaneme sa tak napríklad na Titan, čo je jeden z mesiacov Saturnu.

Menej potešujúcou správou je fakt, že kampaň si už nezahráme s priateľmi pomocou Co-Op módu. Odohrať ju budeme musieť sami. Dočkáme sa však Zombie Co-Op módu, takže aspoň tu si zahráme s priateľmi.

Infinite Warfare je prvý diel, ktorý už nepodporuje old-gen konzoly, teda Xbox 360 a Playstation 3, takže sa nemusíme báť nejakého osekania grafickej časti.

Príbeh ma byť inšpirovaný filmami „Zachráňte vojaka Ryana“ a „Čierny jastrab zostrelený“.

Tohto ročné Call of Duty využíva taktiež nový svetelný engine, bola vylepšená umelá inteligencia a vylepšený bojový systém.

Call of Duty: Infinite Ward môžeme očakávať už tento November a to konkrétne 4. Ako bolo avizované, vyjde pre PCsúčasnú generáciu konzolí.

Richard Háger

Na Gamewall pôsobím ako webmaster a zástupca šéfredaktora. Taktiež sa môžem pochváliť že som spoluzakladateľ tohto projektu. Novinky odo mňa môžete očakávať hlavne v sekciách PC hier a hardvéru.