Legendárne hry PS One III: Harry Potter

Kto by nepoznal Harryho Pottera, práve preto sa v článku nebudeme zameriavať na príbeh, ale skôr na vývoj. Na PS one vyšli prvé dva diely z tejto série.

Harry Potter a Kameň Mudrcov

Prvý diel bol vydaný spoločnosťou Electronic Arts, pôvodne na Game Boy advance, Game Boy Color, Windows a Playstations one v roku 2001, o dva roky neskôr vyšiel aj pre PS 2, Game Cube a Xbox. Hru vývíjala v UK spoločnosť Argonaut.

Hodnotenia hry po vydaní boli veľmi zmiešané, ľudia kritizovali jej hrateľnosť a grafiku. Kamera je z pohľadu tretej osoby, príbeh ponúka rôzne herné udalosti a celkom dobre kopíruje filmové spracovanie. Príjemným prekvapením bolo veľké množstvo skrytých chodieb za knižnicami ktoré ste mohli objavovať. Rokfort je spracovaný veľmi realisticky aby čo najviac pripomínal svoju reálnu podobu, tento dojem kazí len grafické spracovanie hry.

Hra bola zameraná na ľudí vo veku približne od 8 rokov po cca 14 rokov, na PS One bola vytvorená ako akčná plošinovka.

Hlasy postáv boli vytvorené aby čo najviac pripomínali reálne postavy zo všetkých filmov. Spoločnosť Worth Playing uviedla že hlasy postáv boli jednou z najlepších vecí na celej hre.

Soundtrack pre hru zložil Jeremy Soule, ktorý je známy napríklad zložením soundtracku pre The Elder Scroll V: Skyrim. Soundrack nie je vôbec zlý no jedinou chybou je že v hre celkom sa nevyskytuje tak často ako by sme si priali.

Harry Potter a Kameň Mudrcov trailer

Harry Potter a Tajomná Komnata

Rovnako ako prvý diel tak aj druhý vyvíjalo štúdio Argonaut. Jedná sa o poslednú hru zo série HP ktorá bola vydaná na konzolu PS One a Game Boy Advance. Vydaná bola o rok neskor ako prechádzajúca hra. Rovnako ako Kameň Mudrcov aj Tajomná Komnata veľmi dobre kopíruje filmové spracovanie.

Druhý diel je považovaný za jednu z najlepších hier z tejto série. Po grafickej stránke sa líši len pár vylepšeniami od prvého dielu, no malé zmeny tu sú v okolí a spracovaní niektorých prvkov, tiež pribudli nové mini hry.

Hodnotenia boli tento krát priaznivejšie ako minule, všetci hru hodnotili vcelku pozitívne.

Vo všetkých ostatných veciach je hra úplne totožná s prvým dielom.

Denis Pavlík

Som spoluzakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.