Legendárne hry na PS One I: Crash Bandicoot

Crash Bandicoot

Hru vydala spoločnosť Sony Computer Entertainment, vyvíjaná bola štúdiom Naughty Dog.

Prvý crash vyšiel v 1996 je klasickou plošinovkou ktorá krátko po vydaní bola hodnotená ako veľmi dobre spracovaná po grafickej stránke ale málo inovatívna v rámci plošinoviek.

Prvý diel zachytáva stvorenie samotného Crasha doktorom Neom Cortexom a doktorom Nitrousom Brianom. Crash sa pokúša zastaviť svojho stvoriteľa Cortexa v ovládnutí sveta. Dva roky po vydaní prvého dielu prišlo tretie pokračovanie pod názvom Warped, ktorému sa budeme venovať.

Crash Bandicoot: 3 warped

K hlavnému Crashovmu nepriateľovi Doktorovi Cortexovi, sa v treťom diele pridáva nebezpečná šamanská maska, ktorá mu má pomôcť získať 25 kryštálov o ktore išlo v predchádzajúcom diele. Tento krát sa Cortex rozhododne kryštály získať tak aby mu Crash neprekážal. Pomocou cestovania v čase. Crash ale neváha a vydáva sa na neistú cestu v doprovode svojej sestry Coco, aby zastavily Cortexa aj masku.

Navštívite rôzne časové obdobia ako je stredovek, pravek… Dokonca si občas miesto Crasha zahráte práve za jeho cestu coco.

Podľa môjho názoru sa jedná o najlepší diel celej série. Práve po ňom trvalo dlhé roky kým prišiel opäť hratelný Crash… V roku 2018 vyšiel remaster prvých troch dielov Crash Bandicoot N.Sane Trilogy.

Pôvodný trailer

Denis Pavlík

Som spoluzakladateľ projektu Gamewall, ale taktiež prispievam rôznymi článkami a to hlavne do kategórií o PC hrách a Hardware.